VI Ogólnopolski Konkurs na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych. Katalog twórców – publikacja prezentuje biogramy twórców, którzy zgłosili swoje prace do szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych realizowanego przez Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu w 2022 r.

Biogramy opatrzone zostały zdjęciami samych twórców jak i wykonanych przez nich instrumentów oraz narzędzi muzycznych.

Uzupełnieniem wydawnictwa jest bogaty materiał fotograficzny dokumentujący działania towarzyszące konkursowi – koncerty z cyklu „Z nizin i gór. W dialogu regionów”, warsztaty, obrady jury.

Publikacja zrealizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.