VI Ogólnopolski Konkurs na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych. Katalog twórców

Publikacja prezentuje biogramy twórców, którzy zgłosili swoje prace do szóstej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych realizowanego przez Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu w 2022 r

Biogramy opatrzone zostały zdjęciami samych twórców jak i wykonanych przez nich instrumentów oraz narzędzi muzycznych.

Uzupełnieniem wydawnictwa jest bogaty materiał fotograficzny dokumentujący działania towarzyszące konkursowi – koncerty z cyklu „Z nizin i gór. W dialogu regionów”, warsztaty, obrady jury.

Publikacja zrealizowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.