Dojazd do muzeum

Dojazd do muzeum

Komunikacja publiczna

Dworzec autobusowy znajduje się przy Placu Wolność 4. Jest oddalony o 1 km od zamku.

Stacja kolejowa PKP Szydłowiec (linia kolejowa nr 8: Warszawa – Kraków) zlokalizowana jest w miejscowości Sadek, oddalonej od miasta o 5 km. Zatrzymują się na niej pociągi relacji Radom – Skarżysko-Kamienna. Nie ma regularnej komunikacji publicznej między stacją a miastem.

Samochód

Do muzeum można dojechać samochodem. Parking dla samochodów osobowych znajduje się przy ul. Sowińskiego, w odległości 150 m od wejścia do muzeum.

Rower

Przez Szydłowiec prowadzą dwa wyznakowane rowerowe szlaki turystyczne. Przy zamku przy ul. Sowińskiego rozpoczyna (kończy się) szlak czarny: Szydłowiec – Trębowiec (gmina Mirzec). Ul. Sowińskiego prowadzi także czerwony szlak rowerowy: Puszcza Przysuska – Gniazdków (gmina Chotcza).

Na wyspie zamkowej, między mostem a wejściem na dziedziniec, znajdują się niskie, metalowe stojaki rowerowe.

Wejście do muzeum

Wejście do muzeum znajduje się we wschodniej części zamku. Aby do niego dotrzeć, po przejściu przez most, skręcamy na ścieżkę prowadzącą w prawo wzdłuż muru zamkowego. Nie wchodzimy na dziedziniec zamkowych. Chodnik prowadzi do szerokich schodów. Na schodach skręcamy w lewo i wchodzimy wyżej. W arkadach, po prawej stronie znajdują się drzwi. Drzwi otwiera się klamką.

Recepcja

Recepcja muzealna znajduje się na lewo od wejścia. Tu można kupić bilety oraz pamiątki i publikacje.