Lekcje muzealne

Zapraszamy na spotkania ze światem muzyki ludowej, folkloru, malarstwa, architektury i historii. Zajęcia skierowane są do osób w każdym wieku, jednak szczególnie serdecznie zapraszamy grupy szkolne i seniorów.

Godziny zajęć

Lekcje muzealne i warsztaty odbywają się od wtorku do piątku w godzinach 9:30 – 14:30.

Ilość osób

W lekcji muzealnej może uczestniczyć do 20 osób, powyżej tej liczby dzielimy uczestników na grupy. W warsztatach może uczestniczyć do 15 osób, powyżej tej liczby dzielimy uczestników na grupy.

Czas trwania

Lekcje muzealne trwają ok. 45 minut, warsztaty – do 60 min.

Miejsce

Większość zajęć odbywa się w głównej siedzibie muzeum przy ul. Kąpielowej 8 w Szydłowcu. (Przy obiekcie nie ma parkingu dla autokarów.) Jedynie lekcja muzealna w języku angielskim – Polish Folk Instruments – realizowana jest w zamku przy ul. Gen. J. Sowińskiego 2.

Rezerwacja

Uprzejmie prosimy o uzgodnienie terminu i rezerwację co najmniej tydzień przed planowaną wizytą. Na zgłoszenia czekamy pod numerem telefonu (+48) 48 617 17 89 oraz adresem e-mail: rezerwacja@muzeuminstrumentow.pl.

Cena

Opłata za udział w zajęciach to 7 zł od osoby. Opłaty należy dokonać w kasie muzeum przy ul. Gen. J. Sowińskiego 2 (Zamek Szydłowieckich i Radziwiłłów) przed rozpoczęciem zajęć.

Regulamin zajęć muzealnych