Magia instrumentów. Osobliwości „inwencja trzygłosowa”

Magia instrumentów. Osobliwości inwencja trzygłosowa – wydawnictwo towarzyszące wystawie stałej Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.

Wystawa stała „Magia instrumentów. Osobliwości inwencja trzygłosowa to druga, po otwartej w 2015 Instrumenty… – zobaczyć i usłyszeć tradycję, wystawa instrumentologiczna w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów. Zaprezentowana została tu kolejna część zbiorów szydłowieckiego muzeum, a co za tym idzie, jedne z najciekawszych i najoryginalniejszych instrumentów w naszym kraju. Jest jednak czymś więcej niż tylko wystawą instrumentologiczną, gdyż innowacyjne rozwiązania technologiczne i dostępne multimedia tworzą swoistą wystawę interaktywną, której głównym celem jest pobudzanie i rozwijanie muzycznych zainteresowań Zwiedzających. To wszystko składa się na spójną całość: ekspozycję, która w niecodzienny sposób odzwierciedla magię instrumentów muzycznych.