Kuba Stankiewicz International Jazz Trio

Kuba Stankiewicz International Jazz Trio

Nawet niesprzyjająca, zimowa pogoda za oknem nie zatrzymała również gości z Radomia, Kielc, Warszawy i Bełchatowa przed tłumnym przybyciem do Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu na koncert zespołu KUBA STANKIEWICZ International Jazz Trio. W piątkowy  wieczór (tj.19.01.2018) sala wypełniła się po brzegi, bisom towarzyszyły owacje na stojąco, a podczas poczęstunku zebrani goście mieli okazję podzielić się ze sobą wrażeniami.

Wraz z Kubą Stankiewiczem, pianistą i jazzmanem koncertujący na całym świecie, przyjechało do Szydłowca dwóch wspaniałych muzyków –  grający na kontrabasie Wojciech Pulcyn i amerykańska perkusistka Tina Raymond. Podczas koncertu zaprezentowali jazzowe aranżacje muzyki Henryka Warsa, które wzbudziły w publiczności wiele pozytywnych emocji. Takie utwory jak Miłość ci wszystko wybaczyAch jak przyjemnie czy Nic o Tobie nie wiem zachęcały do nucenia znanych wszystkim melodii i przyprawiały o uśmiech na twarzy. Liczne solówki grane przez artystów na poszczególnych instrumentach, za każdym razem spotykały się z uznaniem wyrażanym przez publiczność oklaskami. O tym jak bardzo KUBA STANKIEWICZ International Jaz Trio trafił w gusta odbiorców niech świadczy fakt, że zespół został zachęcony aż dwa razy do bisowania!

Po koncercie goście zebrali się w sieni Radziwiłłów, gdzie przy poczęstunku dzielili się ze sobą wrażeniami i zwiedzali ekspozycję. Można stwierdzić, że był to wieczór jakiego w Szydłowcu brakowało, o czym świadczy liczne grono przybyłych i pozytywnie wyrażane opinie.

fot. Tomasz Rogala