Wydawnictwo jubileuszowe – 50 lat Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

Istotnym fundamentem polskiej tradycji muzycznej są ludowe instrumenty, których największy zbiór znajduje się na Mazowszu, w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Ta oryginalna, jedyna tego typu placówka muzealna w kraju w 2018 roku obchodziła 50 lat istnienia.

Bogato ilustrowana publikacja przybliża dzieje szydłowieckiego Muzeum, skupiając uwagę na podejmowanych przedsięwzięciach wystawienniczych, naukowych, kulturalnych. Ukazuje rolę Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu dla integracji środowisk polskiej muzyki tradycyjnej, jak także w kształtowaniu tożsamości lokalnej Szydłowca i okolic.