Młodzi artyści nagrodzeni w konkursie p.t. „Szydłowiec w perspektywie. Impresja pejzażu.”

Dnia 17 czerwca 2016 roku w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i fotograficznego inspirowanego malarstwem Władysława Aleksandra Maleckiego p.t. „Szydłowiec w perspektywie. Impresja pejzażu”.Do konkursu zorganizowanego przez Muzeum zgłoszono 58 prac w tym 38 prac ze szkół podstawowych, 16 prac ze szkół gimnazjalnych powiatu szydłowieckiego oraz  4 prace fotograficzne z LO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.

Jury w składzie:

• Przewodniczący: Krzysztof Prześlakowski – Urząd Miejski w Szydłowcu
  •  Joanna Strzelecka –  Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Szydłowcu
  • Wiesław Wismont – artysta fotografik
  • dr Aneta Oborny- Dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

oceniało prace zgodnie z regulaminem Konkursu w czterech kategoriach wiekowych: praca plastyczna wykonana przez ucznia klas I-III szkoły podstawowej, praca plastyczna wykonana przez ucznia klas IV-VI szkoły podstawowej, praca plastyczna wykonana przez ucznia klas I-III szkoły gimnazjalnej oraz praca fotograficzna wykonana przez ucznia klas I-III szkoły ponadgimnazjalnej.  Jurorzy ocenili prace kierując się kryteriami zawartymi w regulaminie: związkiem z tematem konkursu, oryginalnym sposobem przestawiania tematu, walorów artystycznych pracy oraz estetyki wykonania. Za każde z kryteriów komisja przyznawała od 1 do 5 punktów.

Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali: Starosta Powiatu Szydłowieckiego, Burmistrz Szydłowca oraz Dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach:

Prace wykonane przez uczniów klas I-III szkoły podstawowej:

• I miejsce: Iga Barczyńska (18 pkt), kl. II,  PSP nr 2 w ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu, opiekun Izabela Matyga
  • II miejsce: Emilia Gąska (16 pkt.), kl. II,   PSP w Woli Lipienieckiej, opiekun Barbara Bodo
  • III miejsce: Wiktoria Sławińska (15 pkt), kl. III, PSP w Woli Lipienieckiej , opiekun Barbara Gluch
  • Wyróżnienie: Nadia Pląsek (13 pkt), kl. II, PSP nr 2 w ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu, opiekun Renata Nowak

Prace wykonane przez uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej:

• I miejsce: Nikola Gryszko (18 pkt.), kl. VI, PSP  w Woli Lipienieckiej , opiekun Ryszard Bodo
  • II miejsce: Natalia Arak (16 pkt.), kl. VI, PSP  w Woli Lipienieckiej , opiekun Ryszard Bodo
  • III miejsce: Kacper Rosiński (15 pkt),  kl. V, PSP w Mirowie, opiekun Grażyna Ciałek

Prace wykonane przez uczniów klas I-III gimnazjum:

• I miejsce:  Daniel Gos (20 pkt), kl. III, Publiczne Gimnazjum w Orońsku, opiekun Jacek Pluta
  • II miejsce: Aleksandra Wesołowska (19 pkt.), kl. III, Publiczne Gimnazjum w Orońsku, opiekun Elżbieta Kaleta
  • III miejsce: Iza Dwojak (15 pkt.), kl. III, Publiczne Gimnazjum w Jastrzębiu, opiekun Małgorzata Jasińska

Prace wykonane przez uczniów klas I-III szkoły ponadgimnazjalnej:

• I miejsce:  Tomasz Sokołowski, (20 pkt.), kl. II,  Zespół Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w  Szydłowcu, opiekun Marta Łabędzka
  • II miejsce: Hubert Pielas (15 pkt.), kl. II, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. H. Sienkiewicza w  Szydłowcu, opiekun Marta Łabędzka.

Po uroczystym wręczeniu nagród uczestnicy wysłuchali prelekcji Zofii Radwańskiej o twórczości Władysława Aleksandra Maleckiego.

Miłym akcentem było uhonorowanie dr Anety Oborny przez Starostę Szydłowieckiego Włodzimierza Górlickiego Dyplomem za pięcioletnie zarządzanie szydłowieckim Muzeum.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. Wystawę nagrodzonych prac można oglądać do końca czerwca 2016 roku w Sali Kominkowej Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów w Szydłowcu.