plakat koncertu zespołu Żywiołak

Żywiołak – pierwszy koncert z cyklu „Lira korbowa – konteksty”

W piątek 16 czerwca 2023 r. o godz. 18:00 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza do Centrum Naukowo-Administracyjnego (ul. Kąpielowa 8) na koncert inaugurujący projekt „Lira korbowa – instrument romantycznego mitu”.

Jednym z działań wchodzących w skład projektu jest cykl wydarzeń muzycznych pt.: „Lira korbowa – konteksty”. Będą to spotkania z wykonawcami różnych stylów muzycznych, którzy włączają charakterystyczne dźwięki liry korbowej do swoich kompozycji.

Koncert zespołu Żywiołak to pierwsze w tym sezonie szydłowieckie spotkanie z lirą korbową. Zwróci uwagę na muzyczne nowatorstwo, jednocześnie sięgając po inspiracje do kultury Słowian.

Muzycy grający na lirze korbowej, fideli, szałamai, gitarze basowej i lutni podejmą próbę rekonstrukcji istniejących już tylko szczątkowo mitów słowiańskich w interpretacjach, dzięki którym nazywani są „pionierami folku instrumentalnego”.

Żywiołak to zespół wielokrotnie nagradzany, którego muzyka trafiła m.in. do popularnych gier komputerowych.

Rezerwacja: +48 617 17 89

—-

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Lira korbowa – instrument romantycznego mitu”, zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury

logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

logo - samorząd województwa mazowieckiego - 25 lat