instrumenty na wystawie

Wystawa czasowa przedłużona do 31 sierpnia

W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszy się wystawa czasowa „Stąd się nauczyłem… instrumenty muzyczne z warsztatów ludowych mistrzów”, informujemy o jej przedłużeniu do 31 sierpnia 2023 r.

Wystawa prezentuje instrumenty i narzędzia muzyczne skonstruowane przez polskich twórców, którzy wzięli udział w VI Ogólnopolskim Konkursie na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych. Byli wśród nich muzycy, lutnicy, artyści, stolarze, a także amatorzy i entuzjaści muzyki ludowej z różnych stron Polski.

Nagrodzone instrumenty zwracają uwagę estetyką wykonania, detalami zdobniczymi, zastosowaniem tradycyjnych technik inkrustacji, rzeźbień, wzorów wypunktowanych w blaszanych zakończeniach aerofonów, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami.

Na wystawie można obejrzeć instrumenty z różnych grup:

• aerofony m.in. ligawa, rogi i trombity, kolorowe gwizdki i okaryny, piszczałki oraz skomplikowane pod względem budowy dudy i gajdy
  • membranofony – dżaz z werblem i bębenek obręczowy
  • idiofony – kołatki
  • idiofony dęte – harmonia pedałowa oraz harmonia ręczna.

Wystawa jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 9:00 – 16:00, a w soboty i niedziele od 11:00 do 18:00.

wystawy stałe | bilety wstępu | VI Ogólnopolski Konkurs na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych