Plakat w formie kwadratu przedstawiający drewniany instrument muzyczny z tangentami i wzorem na brzegach pudła rezonansowego w kolorze czarno-białym z czarnymi napisami 26 kwietnia 2024 godzina 18 zamek w Szydłowcu ul. generała Sowińskiego 2, wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, rezerwacja telefon +48486171789. W kolorze żółtym Lora korbowa, spotkanie, wykład, rozmowy Zbigniew Jerzy Przerembski.

Lira korbowa – o unikatowości instrumentu

Spotkanie z profesorem Zbigniewem Jerzym Przerembskim – etnomuzykologiem, wykładowcą Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego i Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, autorem publikacji „Lira korbowa w tradycji kulturowej Rzeczypospolitej”.
W przestrzeni wystawy „Lira korbowa – instrument romantycznego mitu”, wśród zabytkowych instrumentów i dzieł sztuki, przedstawione zostaną historia i budowa niezwykle ciekawego instrumentu, jakim jest lira korbowa.

• 26 kwietnia 2024 r. godz. 18:00
  • Zamek Szydłowieckich i Radziwiłłów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, wejście od strony muzeum
  • ul. gen J. Sowińskiego 2, Szydłowiec
  • rezerwacja: tel. +48 48 617 17 89