Koncert Kolęd

Koncert Kolęd

Dnia 12 stycznia 2013 roku, w sobotni wieczór Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu miało zaszczyt gościć sopranistkę – Renatę Drozd, której towarzyszył utalentowany pianista Jacek Ciołczyk. W sali kominkowej szydłowieckiego zamku artyści zabrali licznie zgromadzonych słuchaczy w świat pięknych kolęd i pastorałek oraz w klimat roztańczonego karnawału.

Po powitaniu gości przez dr Anetę Oborny – Dyrektora Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych prowadzący koncert Leszek Ślusarski niczym prawdziwy kolędnik wprowadził artystów na scenę. Na początek Pani Renata Drozd zaśpiewała piękną kolędę „Witaj gwiazdo złota”. Niezwykłym wykonaniem wyróżniła się pastorałka „Hej w Dzień Narodzenia”, w której wraz z artystką publiczność wyśpiewywała refren. Na koniec pierwszej części solistka zaproponowała wspólne odśpiewanie tradycyjnej kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Natomiast Jacek Ciołczyk w mroźny styczniowy wieczór przeniósł widownię do Grenady w solowym wykonaniu „La soirée dans Grenade” Claude’a Debussy.

W drugiej części koncertu zapanowała roztańczona i karnawałowa atmosfera. Sopranistka zaprezentowała największe przeboje operetkowe i musicalowe m. in. „Pieśń o Willi” z „Wesołej wdówki”, „Przetańczyć całą noc” z „My fair Lady”, porwała brawurowym wykonaniem „Dziewcząt z Barcelony” N. Dostala. Po gromkich brawach artyści bisowali utworem „Usta milczą dusza śpiewa” operetki „Wesoła Wdówka”, do wykonania której to pieśni entuzjastycznie przyłączyła się publiczność. Występ zakończył się gorącymi i długimi owacjami, bardzo licznie zgromadzona publiczność była zachwycona głosem i charyzmą sopranistki.

Po koncercie wielbiciele Pani Renaty Drozd mogli skorzystać ze spotkania z artystką, która chętnie odpowiadała na pytania oraz rozdawała autografy.

SPONSORZY:

P.H.U. Gaz-Instal Jarosław Korycki, Kielce
ACM Agrocentrum – Kielce
Lodownia – Szydłowiec