Zdjęcie skrzypaczki w czerwonej sukience i pianisty.

Chopin i Paderewski w szydłowieckim muzeum

Recital Ludmiły Worobec i Artura Jaronia, który odbył się w piątek 13 października 2023 r. w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, był kolejnym koncertem z cyklu „Kameralnie nad Korzeniówką”.

W czasie poprzednich wydarzeń tego cyklu na muzealnej scenie wystąpili m.in. Włodek Pawlik Trio, Kuba Stankiewicz Trio, Legend of Kazimierz, czy Natalia Niemen z Michałem Zatorem.

Tym razem kieleccy artyści zaprezentowali swoje interpretacje kompozycji Fryderyka Chopina (1810-1849) oraz Ignacego Jana Paderewskiego (1860-1941).

By odkryć związki Fryderyka Chopina z ludowym instrumentarium muzycznym zapraszamy na wystawę on-line: Z etnoświata Chopina. W audiosferze wczesnej młodości Chopina – polskie ludowe instrumenty muzyczne XVII-XXI wieku na platformie Google Arts.