Znamy laureatów konkursu „Poszukaj rytmu przeszłości”

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu ogłasza laureatów konkursu „Poszukaj rytmu przeszłości” na fotografie z prywatnych archiwów utrwalające obraz obrzędów i tradycyjnych zabaw tanecznych.

Do 23 października 2020 r. napływały zgłoszenia z trzech powiatów: szydłowieckiego, radomskiego i przysuskiego.

Komisja konkursowa, która obradowała 28 października 2020 r. w siedzibie Muzeum, w składzie: dr Aneta Oborny – dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, przewodnicząca komisji; starosta szydłowiecki – Włodzimierz Górlicki i wieloletni pedagog – Jan Piwowarczyk, wyróżniła laureatów.

Laureatami w konkursie „Poszukaj rytmu przeszłości” zostali:

I NAGRODA – Małgorzata Skwarek

„Wesele na dechach, Jedlnia Letnisko, pow. radomksi, 1970”;

„Wesele u znajomych, Pionki, pow. radomski, ok. 1968”

II NAGRODA – Agata Warczachowska

„Wesele Stanisławy z Wiesiem, Para Młoda na chwilę przed ślubem cywilnym, pow. radomski, 1978”;

„Zabawa taneczna, pow. radomski, styczeń 1974”

Dwie III NAGRODY:

– Łukasz Babula „Zespół KONOSY z Iłży, Iłża, pow. radomski, 30.05.1938”

– Arkadiusz Tomczyk „Kapela Karola Słonia ze Stefankowa, Stefanków, pow. szydłowiecki, 30.04.1961”

WYRÓŻNIENIE – Dorota Herka

– „Rodzina Jabłońskich z Pawłowa, dzielnica Bieduszki, pow. szydłowiecki, 1954”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prezentujących wystawę pokonkursową.

Konkurs zrealizowanego w ramach projektu „Ale dżaz! W instrumentarium ludowego rytmu” dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych oraz z Budżetu Województwa Mazowieckiego