Po lewej stronie zdjęcia na czarnym tle niski wazon z różowymi kwiatami. Po prawej stronie na białych kartkach leżą okulary.

Zasłuchani w Chopinie i słowie

W czwartek 29 lutego 2024 r. w Centrum Naukowo-Administracyjnym Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu odbyło się pierwsze z wydarzeń muzycznych w ramach tegorocznego cyklu „Kameralnie nad Korzeniówką”

W przeddzień urodzin Fryderyka Chopina muzealna publiczność miała okazję uczestniczyć w spektaklu słowno-muzycznym „Chopin i słowo” w wykonaniu wybitnej aktorki – Mai Komorowskiej i pianisty, solisty i kameralisty – Pawła Kamasy.

Scenariusz spektaklu „Chopin i słowo” przygotowała Maria Topczewska.

Na szydłowieckiej scenie wybrzmiała poezja romantyków współczesnych Fryderykowi Chopinowi – Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, poetów XX w. – Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Różewicza, czy Wisławy Szymborskiej, a także proza George Sand.

Uzupełnieniem literackich odniesień do życia i twórczości Fryderyka Chopina była muzyka kompozytora:

• Mazurek a-moll op.7 nr 2
  • Mazurek f-moll op. 7 nr 3