Występ Teatru „Słuchaj Uchem”

Występ Teatru „Słuchaj Uchem”

27 marca 2019 r. szydłowieckie Muzeum po raz kolejny wzięło udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru. Tym razem gościli u nas artyści teatru Słuchaj Uchem którzy wystąpili w spektaklu Kusy Janek. Łącznie trzy odsłony przedstawienia zgromadziły 270 młodych widzów z szydłowieckich szkół i przedszkoli, ale także z okolicznych miejscowości.

Czworo aktorów zaprezentowało spektakl pt. Kusy Janek, będącą wprowadzeniem w zapomniany już świat zabaw, piosenek i opowieści jakie dawniej towarzyszyły dzieciom i dorosłym. Historia głównego bohatera rozwija się w nich stopniowo, od spotkania z niesfornym chłopcem w jego domu, przez zanurzenie się w świat jego marzeń aż do wspólnej podróży na skraj świata.

Teatr Słuchaj Uchem to wspólna bajka Kai (bębenek, drumla, śpiew) i Janusza ( skrzypce, cymbały, lira korbowa, akordeon, śpiew) Prusinowskich oraz Piotra Piszczatowskiego (baraban, bębenek, akordeon, patelnia). W trakcie występu w Szydłowcu towarzyszył im Michał Żak (flet drewniany, klarnet, szałamaja, róg). Artyści bawili się razem z dziećmi, a dzieci bawiły się ze sobą, w ten sposób ucząc się śpiewania, muzykowania, tańczenia i nawiązywania kontaktu. Spektakl zbudowano z zabaw i melodii z terenów dawnej Polski, szukając współczesnych odniesień i przestrzeni do ich nowych interpretacji.

Dzieci z całą pewnością na długo zapamiętają otwartość i poczucie humoru artystów Teatru Słuchaj Uchem!