W repertuarze międzywojennej Warszawy

W repertuarze międzywojennej Warszawy

Mimo śnieżnej pogody, publiczność koncertu noworocznego, pt. „Jak za dawnych lat…”, w wykonaniu Małej Orkiestry Dancingowej, wypełniła salę kominkową szydłowieckiego zamku „po brzegi”.  Podczas poczęstunku zebrani goście mieli okazję podzielić się ze sobą wrażeniami, a potem bawić się przy muzyce Orkiestry na dancingu, w restauracji Zamku. 

Dwunastoosobowy skład Orkiestry pod dyrekcją Noama Zylberberga, przeniósł słuchaczy w realia muzyczne stolicy z okresu międzywojnia, kiedy Warszawa chłonęła zewnętrzne wpływy muzyczne z innych krajów. Austriackie operetki, nowa muzyka amerykańska, muzyka polska, żydowska i romska, kabarety z Berlina i Paryża – to między innymi dzięki nim urodził się niepowtarzalny styl polskiej muzyki popularnej tego okresu. Powstało wiele ciekawych utworów, niektóre z nich już zapomniane. Dziś powraca zainteresowanie repertuarem międzywojennej Warszawy.

Goście szydłowieckiego koncertu usłyszeli zróżnicowane stylistycznie utwory, jak np. Zakochany księżyc, Codziennie inna, To nie była miłość i wiele innych. Niektóre z nich znane są z polskich przedwojennych filmów.

Po koncercie, w Sieni Radziwiłłów, goście przy poczęstunku dzielili się ze sobą wrażeniami i zwiedzali ekspozycje, następnie udali się do Restauracji Zamku, znajdującej się na parterze na dancing. Wiele par można było zobaczyć na parkiecie, wszyscy znakomicie się bawili…!

 

Fot. Tomasz Rogala

 

Wielkość czcionki
Kontrast