Zdjęcie. Portret kobiety w niebieskiej peruce i czarnych okularach. W rękach trzyma żółty sznurek.

Spektakl w muzeum

Znana wszystkim „Bajka o rybaku i złotej rybce” w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu stała się muzycznym spotkaniem, w czasie którego młodzi widzowie z wiosenną energią wyruszali w niezwykłą podróż.

Ich celem było poszukiwanie złotej rybki. Ale nie po to by poprosić ją o spełnienie życzeń, ale żeby podziękować za te, które już spełniła.

Podczas spektaklu teatru Ence Pence podróżnicy nauczyli się wywoływać kolorowy deszcz oraz zawładnęli wielkimi falami, które kilka razy stawały się ich schronieniem. Duże, kolorowe perły – gdy już nie skakały po szalejącym morzu – służyły do wybijania rytmu. Do wspólnego muzykowania wykorzystano także muszle wyłowione z morskiego dna.

Pamiątką, która będzie przypominała uczestnikom o spektaklu, będzie samodzielnie wykonania mała rybka.

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu prezentuje spektakle teatralne dla dzieci od 2017 roku. Mają one na celu włączenie się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, ale przede wszystkim przybliżenie młodym odbiorcom kultury polskich legend, muzyki ludowej oraz ludowego instrumentarium muzycznego.

Na kolejne spotkanie z teatrem w muzeum zapraszamy we wrześniu.