Czarno-biała fotografia stojącego kłaniającego się mężczyzny w garniturze z muszką.

Recital fortepianowy Michel Bourdoncle

W ostatni piątek czerwca w ramach cykluKameralnie nad Korzeniówką” w sali konferencyjno-koncertowej Centrum Naukowo Administracyjnego Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu wystąpił z recitalem fortepianowym Michel Bourdoncle – znany na estradach świata francuski pianista, kameralista, a także organizator i dyrektor  muzyczny Międzynarodowego Festiwalu „Noce Pianistyczne” w Aix-en-Provence.

Michel Bourdoncle dał się poznać jako artysta wyrazisty i ekspresyjny, szczególnie odczuwający późnoromantyczny repertuar. To właśnie on stał się dominantą koncertu.

Nastrojowy, przepojony „męskim liryzmem” Brahms (Interzezzi) wprowadził do Sonaty Patetycznej Beethovena, urzekającej jednym z najpiękniejszych fragmentów w literaturze muzycznej – Adagio cantabile  (II cz.). Sonata h-moll F. Liszta, należąca do arcydzieł literatury fortepianowej i stanowiąca żelazną pozycję repertuaru najwybitniejszych pianistów, w interpretacji Michel Bourdoncle’a była prawdziwym clou programu. Głęboko przeżyta, przemyślana i spójna pozostawiła w sercach melomanów dużo miejsca do refleksji.

Michel Bourdoncle ma przed sobą kolejne koncerty. Najbliższe, znajdujące się na trasach europejskich będą miały miejsce w miastach Italii i Francji.