zaproszenie na powiatowy przegląd dorobku artystycznego

Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego

Samorząd Województwa Mazowieckiego, Powiat Szydłowiecki i Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu (partner) zapraszają w niedzielę 2 lipca 2023 r. nad szydłowiecki zalew na Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Gmin z terenu Powiatu Szydłowieckiego.

Od godziny 15:00 do 18:00 na scenie wystąpią zespoły z gmin powiatu szydłowieckiego. Równolegle z występami odbywać się będzie jarmark potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wielskich.

Wydarzeniu towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci:

• od godziny godz. 14:00 ruszy „Stefa Malucha” – animacje dla dzieci, chodzenie na szczudłach, puszczanie baniek, wykręcanie baloników, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne
  • w godz. 15:00 – 18:00 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu poprowadzi plenerowe warsztaty budowy instrumentów muzycznych zatytułowane „W instrumentarium ludowego rytmu”.
  • od godz. 15:30 do 17:00 – tradycyjne zabawy dziecięce zaprezentuje Katarzyna Zedel. Animacje muzyczne odbędą się pod hasłem „Przejmij pałeczkę”, m.in. będzie możliwość zagrania na instrumentach muzycznych i poznania podstawowych kroków tańców ludowych

W rytm polek i oberków przygrywać będą: Kapela Braci Adamczyków, Kapela Józefa Wyrwińskiego i Kapela Tomka Stachury.

Zapraszamy wszystkich na wspólną zabawę zwieńczoną letnią potańcówka na dechach!