zaproszenie wystawa zamek w szydłowcu

Zaproszenie na otwarcie wystawy „Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli”

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na otwarcie wystawy stałej Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli”, które odbędzie się 22 kwietnia 2022 r. o godz. 18.00 na Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów przy ul. Gen. J. Sowińskiego 2.

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 20.04.2022 r. pod numerem telefonu +48 617 12 43.

Stała wystawa historyczno-artystyczna Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli”, przedstawia dawne dzieje zamku w Szydłowcu (XVI-XVIII w.) w kontekście fundacji jego właścicieli – Szydłowieckich i Radziwiłłów.

Poprzez oryginalne obiekty – późnogotyckie rzeźby i rzemiosło artystyczne, fragmenty detali architektonicznych, obrazy, dokumenty (rękopisy XVI, XVII, XVIII w.) – zaprezentowane w multimedialnej aranżacji, umieszczone w XV-wiecznych, kameralnych komnatach, dekorowanych wczesnorenesansowymi stropami belkowo-kasetonowymi i odtworzoną wczesnorenesansową posadzką – wystawa opowiada o czasach świetności tego niezwykłego obiektu nad Korzeniówką, ukazując zarazem siłę i znaczenie dawnej Rzeczypospolitej.