Plakat przedstawiający czarno-białe zdjęcie fragmentu zamku w ruinie pośród drzew. U góry i u dołu barwne pola w poziomie z zakończeniami w formie łuków w kolorach fioletowym u góry i jasnoszarym udołu. Po środku plakatu napi Zamek w Szydłowcu Postscriptum, a u dołu napisane 6 czerwca 2024 roku godzina 18.

Otwarcie wystawy czasowej „Zamek w Szydłowcu. Postscriptum”

W czwartek 6 czerwca 2024 roku o godzinie 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy czasowej Zamek w Szydłowcu. Postscriptum”, które odbędzie się w Centrum Naukowo-Administracyjnym Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu (ul. Kąpielowa 8).

W kwietniu 2022 roku Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu otworzyło stałą wystawę pt. „Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli”, przybliżającą historię zamku z czasów jego świetności (XVI-XVIII w.) w kontekście fundacji Szydłowieckich i Radziwiłłów.

Wystawa czasowa „Zamek w Szydłowcu. Postscriptum”, poprzez fotografie dokumentujące przemiany architektoniczne bryły, modyfikacje, destrukcje, rekonstrukcje, restauracje i rewitalizację, ukaże natomiast obraz trudnych i złożonych losów szydłowieckiej rezydencji w XX wieku.

Na ekspozycji będzie można zobaczyć oryginały i cyfrowe wydruki fotografii zamku w Szydłowcu. Najstarsze z zaprezentowanych zdjęć wykonano w początkach XX wieku, a najnowsze pochodzą z początku XXI wieku.

Fotografie oraz ich kopie pochodzą ze zbiorów Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, a także Muzeum Narodowego w Krakowie, Instytutu Sztuki Polskiej Akademii Nauk, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.