„Obce kraje” recital Basi Stępniak-Wilk

„Obce kraje” recital Basi Stępniak-Wilk

W piątkowy wieczór 17 lutego 2012 roku, o godzinie 19.00 w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu rozpoczął się recital artystki Basi Stępniak-Wilk „Obce kraje”. Koncert kończący czas karnawału zgromadził w sali kominkowej szydłowieckiego zamku licznych wielbicieli talentu artystki, zabrakło miejsc.

Po powitaniu gości przez dr Anetę Oborny – Dyrektora Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych oraz słowie wstępnym prowadzącego koncert Leszka Ślusarskiego na scenie pojawiła się Basia Stępniak-Wilk. Na powitanie artystka wprowadziła nas w refleksyjno-liryczny nastrój śpiewając przepiękną piosenkę „Bo nocami”. Następnie wysłuchaliśmy „Słodką chwilę zmian”, „Odjazdy”. Nie zabrakło „Magnolii”, „Kantyczki przydrożnej”, „Od siebie do siebie” „Dyrygentki” czy „Pod słońce”.

Mimo, iż artystka stwierdziła, iż najpiękniejsze piosenki dotyczą nieszczęśliwej, niespełnionej miłości, zaprezentowała też te, w których śpiewa o rzeczach ważnych jednak bardziej lekko, zabawnie i z przymrużeniem oka, jak w utworach „To był blondyn”, „Śnieżka” czy zaśpiewany pod koniec wieczoru „Kopciuszek”.

Piątkowego wieczoru nie zabrakło sztandarowej „Bombonierki” oraz recytacji wierszy poetki. Solistka krakowskiej „Piwnicy pod Baranami” i „Lochu Camelot” podczas wieczoru zaśpiewała w większości własne piosenki do skomponowanej przez siebie muzyki ale pojawiły się również te napisane przez Marka Gazelę, Marcina Partykę i Aleksandra Brzezińskiego. Wielbiciele poezji śpiewanej wysłuchali nieco starszych utworów z płyt „O obrotach”, „Słodka chwila zmian” oraz najnowszych z albumu „Obce kraje”.
Podczas recitalu artystce towarzyszył zespół: Marek Bazela – fortepian, Michał Braszak – kontrabas, Gerta Szymańska – instrumenty perkusyjne.

Po koncercie wielbiciele Basi Stępniak –Wilk skorzystali z okazji spotkania z artystką, która podpisywała swoje płyty i nagrodzoną w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren książkę dla dzieci pt. „Tulisia”.
Koncert został w całości zrealizowany dzięki sponsorom.

SPONSORZY:
Odlewnie Polskie S.A. – Starachowice
Comes Sokołowscy – Szydłowiec
ACM Agrocentrum – Kielce
P.H.U. Gaz-Instal Jarosław Korycki, Kielce