Muzykanci Tralalanci – spektakl muzyczny

Muzykanci Tralalanci – spektakl muzyczny

Wiosna rozkwitła w szydłowieckim Muzeum wraz z Międzynarodowym Dniem Teatru. Około 170 młodych widzów przybyło na spektakl muzyczny „Muzykanci Tralalanci” na kanwie utworów Witolda Lutosławskiego. 

Zespół „Tralalantów” tworzą artyści kojarzeni z zespołów muzyki tradycyjnej i formacji teatralnych (Księżyc, Teatr Scena Lubelska, Kapela ze Wsi Warszawa, Czarne Motyle), w sposób mistrzowski wprowadzili oni dzieci w żywioł dźwięków, tych najprostszych jak śpiew ptaków, krople deszczu, krakanie wron, miauczenie kota, plusk ryb w jeziorze…

Postaci z wierszy dla dzieci Juliana Tuwima i Janiny Porazińskiej takie jak: Pan i Pani Słowikowa, Grześ i Państwo Tralalińscy ożyły w pięknych miniaturach teatralnych w pełni angażujących dziecięcą wyobraźnię. Dyskretna scenografia wypełniła się muzyką pochodzącą z różnych przedziwnych instrumentów i narzędzi – harmonii trzyrzędowej, skrzypiec-trąbki, ale także kieliszków, gwizdków-ptaszków, glinianych kukułek i terkotek.

Na koniec dzieci mogły wkroczyć na scenę, zatańczyć oberka i zaśpiewać piosenkę czym uczciły samych ludzi teatru, których poniedziałkowe święto dotyczy i którym składamy z tej okazji najlepsze życzenia.