Zdjęcie wystawy muzeanej

Muzyka kołem się toczy – warsztaty dla dzieci

We wtorek 23 stycznia 2024 r. na muzealne zajęcia „Muzyka kołem się toczy” przybyli goście nie tylko z Szydłowca. Sala wystaw czasowych w szydłowieckim zamku, w której prezentowana jest wystawa „Lira korbowa – instrument romantycznego mitu”, stała się miejscem aktywnej edukacji. Prowadzący przybliżyli historię niezwykle ciekawego instrumentu, jakim jest lira korbowa, pokazując kolejne eksponaty – różne formy lir korbowych (od najstarszych po współczesne), obrazy, grafiki. Uczestnicy mieli możliwość poznania zasad działania liry korbowej, a także samodzielnego grania na instrumencie. Wspólnie budowali lirę korbową z puzzli wielkoformatowych. Był też test na spostrzegawczość i znajomość wystawy.

Podsumowaniem zdobytych wiadomości było uzupełnianie elementów, których brakowało na specjalnie przygotowanych grafikach przedstawiających budowę liry korbowej.

Dziękujemy za udział.

logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

logo - samorząd województwa mazowieckiego - 25 lat