MLIM plakat noc muzeów

Międzynarodowa Noc Muzeów w Szydłowcu – aż do północy!

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu, którego ekspozycje mieszczą się w gotycko-renesansowym zamku (ul. Sowińskiego 2) w dniu 14 maja 2022 r. zaprasza od godziny 11.00 do godziny 24.00. W tym czasie będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawy instrumentologiczne oraz nowo otwartą wystawę historyczno-artystyczną opowiadającą o zamku i jego właścicielach. Działać będzie także muzealne kino, w którym zostaną zaprezentowane filmy dokumentalne o budowniczych ludowych instrumentów muzycznych oraz filmy popularnonaukowe o najcenniejszych szydłowieckich zabytkach: zamku i kościele pw. św. Zygmunta.

O godzinie 17.00 odbędą się warsztaty dla dzieci „W instrumentarium ludowego rytmu”, w czasie których każdy z uczestników będzie miał możliwość zgrania na ludowych instrumentach rytmicznych, a także zbuduje własny instrument muzyczny. (Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca na warsztatach – tel. 48 617 17 89.)

O godzinie 19.00 i 21.00 na Odwiedzających będzie czekał przewodnik, który oprowadzi po wystawach instrumentologicznych: „Instrumenty… zobaczyć i usłyszeć tradycję” oraz „Magia instrumentów – osobliwości inwencja trzygłosowa”, prezentujących najcenniejsze w kraju eksponaty związane z ludowym instrumentarium muzycznym.

O godzinie 20.00 i 22.00 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli”. To jedna z pierwszych okazji, by bliżej przyjrzeć się bezcennym gotyckim rzeźbom, dawnym dokumentom i rzemiosłu artystycznemu świadczącym o znaczeniu i świetności zamku oraz Szydłowca.

Program:

17.00 – warsztaty dla dzieci „W instrumentarium ludowego rytmu”

Obowiązuje rezerwacja miejsc. Prosimy o kontakt do dnia 12.05.2022 r. pod nr tel. + 48 617 17 89

19.00 – oprowadzanie po wystawach instrumentologicznych

„Instrumenty … – zobaczyć i usłyszeć tradycję”

„Magia instrumentów … – osobliwości inwencja trzygłosowa”

20.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli

21.00 – oprowadzanie po wystawach instrumentologicznych

„Instrumenty – zobaczyć i usłyszeć tradycję”

„Magia instrumentów – osobliwości inwencja trzygłosowa”

22.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Zamek w Szydłowcu. Wokół mecenatu dawnych właścicieli”

Kino