Aneta Oborny siedzi w samochodzie, Uśmiecha się.

MazoPoranek z Szydłowca

We wtorkowy poranek 16 stycznia 2024 r. na rynku w Szydłowcu zaparkował MazoKamper, z którego na żywo odbywała się transmisja MazoPoranka z serią wywiadów i rozmów z gośćmi o atrakcjach regionu.

Prowadząca, Dominka Biegańska rozpoczęła od rozmowy z prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Izabelą Stelmańską, która zachęciła do odwiedzenia i odkrywania ciekawych miejsc, historii, architektury i smaków Szydłowca, podkreślając możliwość szybkiego dotarcia do Szydłowca z Warszawy zarówno samochodem jak i koleją.

Następnie Burmistrz Miasta Szydłowca Artur Ludew opowiedział o bogatej ofercie na ferie w mieście (którą później szczegółowo przedstawiła Dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury Zamek Anna Wilkiewicz). Zachęcał do odwiedzenia ratusza, w którym prezentowana jest pracownia malarza Władysława Maleckiego oraz do wejścia na wieżę ratuszową, skąd można oglądać panoramę Szydłowca.

O historii, zbiorach, wystawach i polskiej tradycji muzycznej pierwszego na świecie muzeum profesjonalnie zajmującego się ludowymi instrumentami muzycznymi, czyli Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu – mówiła dyrektor placówki dr Aneta Oborny.

Zapraszając do odwiedzenia muzeum oraz poznania jego interaktywnych i multimedialnych atrakcji, przypomniała o specjalnych, feryjnych zajęciach muzealnych, które odbędą się 18 i 23 stycznia.

W reportażu prezentowanym podczas transmisji można było zobaczyć, jakie atrakcje w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu wypróbowali i polecają Kasia i Dawid blogerzy z kanału Gdzie los poniesie. Szczególnie do gustu przypadły obiekty interaktywne oraz możliwość gry na ludowych instrumentach w Eksperymentarium Dźwięku. Redaktorzy podsumowując felieton wspomnieli, że muzeum jest czynne cały rok i polecają odwiedzenie poza sezonem, żeby obejrzeć kolekcje instrumentów i poszerzyć wiedzę.