W środkowej części pionowy fioletowy pas. Po jednej stronie sylwetka mężczyzny z drugiej kobiety. W tle wykonane ręcznie napisy.

Maja Komorowska i Paweł Kamasa – spektakl słowno-muzyczny

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza na pierwsze z muzycznych wydarzeń zaplanowanych w 2024 r. w ramach cyklu „Kameralnie nad Korzeniówką”.

W czwartek 29 lutego 2024 r. o godzinie 18:00 w Centrum Naukowo-Administracyjnym przy ul. Kąpielowej 8 odbędzie się spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu Mai Komorowskiej i Pawła Kamasy.

Artyści zaprezentują wybrane wiersze i prozę polskich poetów (m.in. K.I. Gałczyńskiego, Z. Herberta, Cz. Miłosza, C.K. Norwida, T. Różewicza, J. Słowackiego) oraz muzykę Fryderyka Chopina.

Maja Komorowska to aktorka teatralna i filmowa, profesor sztuk teatralnych, wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pracowała z wieloma wybitnymi reżyserami teatralnymi: E. Axerem, M. Englertem, J. Grotowskim, K. Lupą, K. Warlikowskim oraz filmowymi, m.in.: K. Kieślowskim, T. Konwickim, A. Wajdą, K. Zanussim. Wielokrotnie nagradzana za wybitne kreacje aktorskie. Posiada liczne odznaczenia państwowe będące wyrazem uznania dla działalności społecznej.

Paweł Kamasa – pianista. Studiował grę na fortepianie u R. Buchbindera, J. Boleta i H. Datynera. Występował z najwybitniejszymi solistami i zespołami w Europie, m.in. z kwartetami smyczkowymi Amati, Wilanowski i Szymanowski. W ramach działalności pedagogicznej prowadził klasę fortepianu w Konserwatorium w Schaffhausen w Szwajcarii, a od 2012 r. klasę fortepianu i kameralistyki fortepianowej w Instytucie Muzycznym J. Elsnera w Warszawie. Prowadzi kursy mistrzowskie w kraju i zagranicą.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rezerwacja: +48 617 17 89