Plakat. Po prawej stronie sylwetka siedzącej kobiety w czerwonej sukni. Brodę podpiera ręką. Na kolanach tzyma lirę korbową. Tło brązowe.

Koncert z cyklu „Lira korbowa – konteksty”

W czwartek 7 grudnia 2023 r. o godz 17:00 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza do Centrum Naukowo-Administracyjnego (ul. Kąpielowa 8, Szydłowiec) na ostatnie muzyczne spotkanie z cyklu „Lira korbowa – konteksty”.

Na muzealnej scenie wystąpi multiinstrumentalistka grająca m.in. na lirze korbowej, zajmująca się także białym śpiewem – Malwina Paszek.

Tytuł koncertu „Lira korbowa i śpiewokrzyk” to zapowiedź połączenia charakterystycznego brzmienia liry korbowej z archaicznym śpiewem ludowym tzw. śpiewokrzykiem, polegającym „na pełnym zaangażowaniu rezonatorów”, takim jakie towarzyszy krzykowi.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

—–

Koncert będący częścią projektu „Lira korbowa – instrument romantycznego mitu” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

logo - samorząd województwa mazowieckiego - 25 lat