plakat koncertu Legend of Kazimierz

Koncert z cyklu „Kameralnie nad Korzeniówką”

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza 23 września 2022 r. o godz. 18.00 na pierwszy po wakacjach koncert z cyklu „Kameralnie nad Korzeniówką”.

Tym razem w sali konferencyjnej muzeum przy ul. Kąpielowej wystąpi, założony w Krakowie w 2013 r., zespół „Legend of Kazimierz”.

Muzycy połączyli swoje doświadczenie i umiejętności zdobyte w różnych ośrodkach (m.in. Akademiach Muzycznych w Krakowie i Katowicach), aby wykonywać tzw. muzykę korzeni (root music). Wzbogacają ją elementami muzyki żydowskiej, bałkańskim temperamentem i cygańską energią.

Zespół Legend of Kazimierz ma na koncie współpracę z wieloma wybitnymi wykonawcami m.in. z Nigelem Kennedym, Hansem Zimmerem i Michałem Urbaniakiem.

Wstęp bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację – tel. +48 617 17 89.