Grafika przedstawiająca plakat z informacją na granatowym tle z powieloną formą zarysu skrzypiec napisane jest Koncerty w Pałacach i Dworach Mazowsza, pod spodem pod linią Mazowsze w sercu Europy. U dołu znak graficzny oznaczenia miejsca a pod nim napis Zamek w Szydłowcu Muzeum.

Koncert „Mazowsze w sercu Europy”

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza w piątek 19 lipca o godzinie 18:00 do Sali Kominkowej szydłowieckiego zamku na koncert pt. „Mazowsze w sercu Europy”. Wydarzenie organizowane jest w ramach cyklu „Koncerty w pałacach i dworach”.

W programie wydarzenia polska muzyka filmowa i poezja. Fragmenty utworów m.in. Jana Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, czy Wisławy Szymborskiej recytował będzie wybity aktor – Jerzy Zelnik. Utwory skomponowane przez Wojciecha Kilara, Krzesimira Dębskiego i Waldemara Kazaneckiego do takich filmów jak „Pan Tadeusz”, „Noce i Dnie”, „Trędowata”, „Ogniem i Mieczem” wykona trio w składzie: Patrycja Grecka – skrzypce, Anna Kuczok – wiolonczela, Janusz Powolny – fortepian.

Udział w koncercie jest bezpłatny. Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu +48 48 617 17 89. Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorem koncertu jest Agencja Artystyczna JP.