Koncert Z nizin i gór. W dialogu regionów. Radomskie & Beskidy

Koncert laureatów VI Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych

Z okazji gali wręczenia nagród VI Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych (9 grudnia 2022 r.) przed publicznością zgromadzoną w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów wystąpili laureaci wykonujący ludową muzykę na tradycyjnie zbudowanych instrumentach.

Sygnałem do rozpoczęcia gali były dźwięki trombit, na których zagrali Piotr Kukuczka z synem. Po części oficjalnej, w czasie której dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu – Aneta Obrony wręczyła nagrody ufundowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego, wystąpili:

• Fryderyk Jankowski – dudy wielkopolskie (najmłodszy z uczestników konkursu)
  • Zdzisław Marczuk – skrzypce
  • Czesław Adamczyk – harmonia pedałowa
  • Krzysztof Siuty „Sęk”Piotr Majerczyk „Tyrlity” – piszczałka bezotworowa, piszczałka trójotworowa, dudy podhalańskie, śpiew
  • Piotr Puszyński – okaryny, gajdy beskidzkie z towarzyszeniem skrzypka
  • Kapela Jana Wochniaka – skrzypce, harmonia, baraban
  • Kapela Marka Kruczka i Jerzego Panka (cymbały, skrzypce, śpiew) z gościnnym udziałem Piotra Majerczyka (basy).

Koncert „Z nizin i gór. W dialogu regionów. Beskidy & Radomskie” zrealizowany został w ramach VI Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych. Konkurs dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.