Ekspozycja stała Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu wzbogacona o system audialny

Ekspozycja stała Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu wzbogacona o system audialny

Z początkiem marca ekspozycja stała Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu pt. Instrumenty…. – zobaczyć i usłyszeć tradycję wzbogacona została o audioprzewodniki (system audioguide). Urządzenie zawiera 72 ścieżki dźwiękowe: opisy eksponowanych na wystawie instrumentów wraz z nagraniami archiwalnymi, współczesnymi z zasobów MLIM oraz nagraniem Andrzeja Bieńkowskiego i pozwala na samodzielne zwiedzanie wystawy. Dostępny jest w języku polskim, angielskim, francuskim i niemieckim, służy więc zwiedzającym z kraju i zagranicy.

Zwiedzający mogą wypożyczyć (po wypełnieniu formularza, za opłatą 10 zł) i skorzystać z zestawu audioprzewodnika ze słuchawkami. Muzeum dysponuje 15-toma tego typu zestawami przeznaczonymi do indywidualnego zwiedzania. Urządzenia MG Classic (z klawiaturą numeryczną) wraz z nagraniami lektorskimi dostarczyła firma Audiotour, która dodatkowo wyposażyła audioprzewodniki w zestawy słuchawkowe typu FreeSound zapewniające wysoki poziom higieny. Słuchawki dzięki swojej unikatowej konstrukcji nie mają bezpośredniego kontaktu z uszami użytkownika.

Zapraszamy do korzystania z tej nowej formy zwiedzania wszystkich ciekawych budowy, historii, brzmienia, jak i anegdot związanych z ludowymi instrumentami muzycznymi z terenu całej Polski.