Koncert na zabytkowych instrumentach dętych blaszanych podczas otwarcia wystawy „Forte, fortissimo”
W piątek 24 kwietnia 2026 roku uroczystość jubileuszu 50-lecia otwarcia Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu dla zwiedzających uświetnił koncert wykonany na instrumentach dętych blaszanych ze zbiorów Muzeum.
Wystąpili uznani artyści-muzykolodzy z najważniejszych ośrodków w kraju:
- Paweł Hulisz – trąbka, kornet
- Emil Miszk – trąbka
- Michał Szczerba – róg
- Jarosław Meisner – puzon.
Na fortepianie akompaniowała Dominika Glapiak.
Więcej o wystawie: Otwarcie wystawy Forte, fortissimo w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu
Projekt „Otwarcie wystawy Forte, fortissimo połączone z jubileuszem 50-lecia otwarcia Muzeum dla zwiedzających” sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Projekt „Adaptacja dwóch pomieszczeń do celów wystawienniczych wraz z opracowaniem projektu aranżacji nowej wystawy stałej w Zamku w Szydłowcu” sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.











