Ujęcie od tyłu zespołu grającego na instrumentach dętych blaszanych, jednocześnie ujęcie publiczności z przodu.

Koncert na zabytkowych instrumentach dętych blaszanych podczas otwarcia wystawy „Forte, fortissimo”

W piątek 24 kwietnia 2026 roku uroczystość jubileuszu 50-lecia otwarcia Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu dla zwiedzających uświetnił koncert wykonany na instrumentach dętych blaszanych ze zbiorów Muzeum.

Wystąpili uznani artyści-muzykolodzy z najważniejszych ośrodków w kraju:

  • Paweł Hulisz – trąbka, kornet
  • Emil Miszk – trąbka
  • Michał Szczerba – róg
  • Jarosław Meisner – puzon.

Na fortepianie akompaniowała Dominika Glapiak.

 

Więcej o wystawie: Otwarcie wystawy Forte, fortissimo w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

Projekt „Otwarcie wystawy Forte, fortissimo połączone z jubileuszem 50-lecia otwarcia Muzeum dla zwiedzających” sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Projekt „Adaptacja dwóch pomieszczeń do celów wystawienniczych wraz z opracowaniem projektu aranżacji nowej wystawy stałej w Zamku w Szydłowcu” sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

SWM logotyp