W grudniu 2025 roku Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zrealizowało nagrania do powstającej wystawy „Forte, fortissimo”. Nagrania zostały udostępnione na tabletach multimedialnych, które są częścią wystawy stałej „Forte, fortissimo”.
W sesji nagraniowej w Gdańsku wzięli udział doświadczeni muzycy:
- Paweł Hulisz – trąbki, kornety
- Emil Miszk – trąbki
- Michał Szczerba – rogi, waltornie
- Jarosław Meisner – puzony, eufonium, tuby, sakshorny.
Zagrali na zabytkowych instrumentach z kolekcji Muzeum.
Zadanie „Adaptacja dwóch pomieszczeń do celów wystawienniczych wraz z opracowaniem projektu aranżacji nowej wystawy stałej w Zamku w Szydłowcu” współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.









