Nagrania zabytkowych instrumentów

Nagrania zabytkowych instrumentów

W grudniu 2025 roku Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zrealizowało nagrania do powstającej wystawy „Forte, fortissimo”.  Nagrania zostały udostępnione na tabletach multimedialnych, które są częścią wystawy stałej „Forte, fortissimo”.

W sesji nagraniowej w Gdańsku wzięli udział doświadczeni muzycy:

  • Paweł Hulisz – trąbki, kornety
  • Emil Miszk – trąbki
  • Michał Szczerba – rogi, waltornie
  • Jarosław Meisner – puzony, eufonium, tuby, sakshorny.

Zagrali na zabytkowych instrumentach z kolekcji Muzeum.

 

Zadanie „Adaptacja dwóch pomieszczeń do celów wystawienniczych wraz z opracowaniem projektu aranżacji nowej wystawy stałej w Zamku w Szydłowcu” współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

SWM logotyp