Gala wręczenia nagród XVIII Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”

W czwartek 3 października 2024 roku w Centrum Naukowo-Administracyjnym Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu odbyła się gala wręczenia nagród XVIII Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich.

Do pięciu kategorii konkursowych zgłoszono łącznie 116 zdarzeń muzealnych.

W kategoriach:

• Wystawa
  • Projekt otwarty
  • Projekt edukacyjny
  • Wydawnictwo muzealne
  • Plakat muzealny

kapituła przyznała 23 nagrody i 18 wyróżnień, które z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Agnieszki Kuźmińskiej Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Magdaleny Nowackiej Radnej Sejmiku Wojewódzkiego, odebrali dyrektorzy i przedstawiciele placówek muzealnych.

Atmosferę muzyki ludowej i brzmienie instrumentów ludowych przybliżył nagrodzonym występ Kapeli Jana Tarnowskiego – ludowych muzykantów z regionu radomskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym w konkursie.