Drewniane instrumenty i narzeędzia muzyczne leżące na czarnym blacie stolika razem z ulotkami. Z tyłu w tle rozmyci ludzie grający na perkusji ludowej.

II Festiwal Kultury Mazowsza

W sobotę 31 sierpnia 2024 r. na warszawskim Podzamczu na terenie Multimedialnego Parku Fontann odbył się II Festiwal Kultury Mazowsza. Wśród mazowieckich przysmaków, stoisk twórców ludowych, przestrzeni przeznaczonych do grania w gry przybliżające Mazowsze, odbywały się warsztaty przygotowane przez instytucje kultury Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu prowadziło warsztaty budowy niewielkich burczybasów, które w prosty sposób ukazywały zasadę działania prawdziwych instrumentów tego typu. Młodzi twórcy zdobili instrumenty wykonane z biodegradowalnych elementów rysunkami i pieczątkami, wieńcząc pracę krótkimi „koncertami” na burczybasach.

Na muzealnym stoisku można było także spróbować gry na innych instrumentach muzycznych wykonanych przez uznanych twórców ludowych m.in.: grzechotkach, terkotkach, bębenkach, piszczałkach, a także na ludowej perkusji, czyli dżazie oraz na lirze korbowej.

Dziękujemy za wszystkie spotkania, rozmowy i wspólne muzykowanie.