Metalowy stojak z czarnymi planszami z opisami i grafikami przedstawiającymi instrumenty muzyczne przed nowoczesnym szarym budynkiem z kamienia.

INSTRUMENTY, MALARSTWO. Nabytki Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu – wystawa plenerowa

INSTRUMENTY, MALARSTWO. Nabytki Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu  – nowa wystawa plenerowa przygotowana przez instytucję popularyzuje wiedzę o obiektach tworzących największą w kraju kolekcję ludowego instrumentarium muzycznego zgromadzoną przez szydłowiecką placówkę, której jedynie część można oglądać na wystawach stałych.

Na ośmiu planszach przedstawiono najciekawsze obiekty zakupione przez Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu w ostatnich latach. Znajdują się wśród nich zarówno instrumenty muzyczne (m.in. 230-letnia lira korbowa, niemal 200-letnie cymbały, 100-letni bębenek), jak i dzieła sztuki o tematyce związanej z ludowym instrumentarium muzycznym (m.in. obraz Kazimierza Sichulskiego Pokłon pasterzy, obraz Teodora Axentowicza Stary lirnik, obraz Zygmunta Waliszewskiego Mały dudziarz).

Wystawa zlokalizowana przed Centrum Naukowo-Administracyjnym ul. Kąpielowa 8 w Szydłowcu posiada audiodeskrypcję w języku polskim. Linki do plików dźwiękowych w postaci kodów QR umieszczono na poszczególnych planszach wystawy.