Mężczyzna stojący tyłem grający na instrumencie obok stołu z małymi instrumentami muzycznymi za którym stoją kobiety ubrane na ludowo i dziewczynka w zielonym stroju kąpielowym. W tle namioty i ludzie.

Za nami II Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Gmin z Terenu Powiatu Szydłowieckiego (6 lipca 2024 r.) organizowany przez Powiat Szydłowiecki we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego i z gminami Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko, Szydłowiec,

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu przygotowało dla odwiedzających stoisko, na którym można było zagrać na lirze korbowej, ludowej perkusji, czy skrzypcach diabelskich. W czasie warsztatów prowadzonych przez muzealnego edukatora najmłodsi uczyli się wydobywać dźwięki z burczybasów (kaszubskich instrumentów z grupy membranofonów), a także budowali i ozdabiali mini-burczybasy.

Zaprezentowana została także wystawa planszowa „Instrumenty, malarstwo – nabytki Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu”.