Ładowanie Wydarzenia

Spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci – „Kusy Janek” w wykonaniu Teatru „Słuchaj Uchem”

27 marca - godz. 09:30 - 13:30
Darmowy
  • To wydarzenie minęło.

Po raz kolejny Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu bierze aktywny udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku 27 marca zaprasza na spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku 5-10 lat. Wystąpi Teatr Słuchaj Uchem z Mławy, który zaprezentuje aż 3 spektakle o godzinach: 9:30, 11:00 i 12:30. Czworo aktorów zaprezentuje sztukę pt. Kusy Janek, będącą wprowadzeniem w zapomniany już świat zabaw, piosenek i opowieści jakie dawniej towarzyszyły dzieciom i dorosłym. Historia głównego bohatera rozwija się w nich stopniowo, od spotkania z niesfornym chłopcem w jego domu, przez zanurzenie się w świat jego marzeń aż do wspólnej podróży na skraj świata.

Teatr Słuchaj Uchem to wspólna bajka Kai i Janusza Prusinowskich oraz Piotra Piszczatowskiego. Bawią się razem z dziećmi, dzieci bawią się ze sobą, w ten sposób ucząc się śpiewania, muzykowania, tańczenia i nawiązywania kontaktu. Swoje spektakle budują z dawnych zabaw i melodii z terenów dawnej Polski, szukając współczesnych odniesień i przestrzeni do ich nowych interpretacji. Chętnie tez poznają zabawy z najdalszych stron świata i tworzą własne.

Artyści Teatru Słuchaj Uchem:

Kaja Prusinowska – bębenek, drumla, śpiew

Janusz Prusinowski – skrzypce, cymbały, lira korbowa, akordeon, śpiew