„Jak za dawnych lat…” – koncert Małej Orkiestry Dancingowej

25 stycznia - godz. 19:00 - 22:00
  • To wydarzenie minęło.

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza 25 stycznia (piątek) 2019 r. o godzinie 19:00 do Sali Kominkowej Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów na koncert Małej Orkiestry Dancingowej pt. „Jak za dawnych lat…”

Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga bierze sobie za cel odtworzenie życia muzycznego międzywojennej Warszawy. Korzystając z oryginalnych nagrań, orkiestra przygotowuje aranżacje utworów w takiej postaci, w jakiej zostały skomponowane przez autorów i gra je tak, by niepostrzeżenie przenieść słuchaczy w realia muzyczne dawnej stolicy. W tym roku, orkiestra wydała swój debiutancki album, a jego najwspanialsze dźwięki zabrzmią w szydłowieckim Zamku.

Warszawa okresu międzywojnia była miastem kosmopolitycznym otwartym na eksperymentowanie i chłonącym zewnętrzne wpływy. W jednym momencie warszawskiej publiczności prezentowano kabaret rodem z Berlina i Paryża, austriackie operetki, nową muzykę amerykańską, tańce latynoskie, czy bliższą odbiorcy muzykę polską, żydowską i romską. Ten wielokulturowy ferment przyczynił się do narodzin nowego, niepowtarzalnego stylu polskiej muzyki popularnej. W ciągu zaledwie dekady powstało tysiące świetnych utworów, z których większość została dawno zapomniana…

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w wykonaniu 12-osobowej Małej Orkiestry Dancingowej pod dyrekcją Noama Zylberberga. Ten wieczór spędzimy jak za dawnych lat!

Po koncercie przewidziano dancing.

Data: 25 stycznia
Godzina: 19:00 - 22:00