Europejska Noc Muzeów – MARATON FILMU ETNOGRAFICZNEGO

18 maja - godz. 20:30 - 23:30
Darmowy
  • To wydarzenie minęło.

Od wielu już lat szydłowieckie Muzeum bierze aktywny udział w znanym, międzynarodowym wydarzeniu kulturalnym jakim są obchody Europejskiej Nocy Muzeów. Uznajemy tę datę za dobrą okazję do szerszej promocji zarówno działalności naszej instytucji, jak i ukazania nowym odbiorcom, że Muzeum w XXI w. może być nowoczesnym i inspirującym miejscem wymiany doświadczeń.

W tym roku przygotowujemy intrygującą atrakcję – Maraton Filmu Etnograficznego. Zaprosimy w swoistą „etnograficzną podróż po Polsce” , w którą przeniosą nas filmy dokumentalne produkcji Wytwórni Filmów Oświatowych z Łodzi. Będziemy mieli okazję na srebrnym ekranie obejrzeć produkcje opowiadające o pięknie przyrody a także wybranych aspektach folkloru regionalnego Mazowsza, Ziemi Kieleckiej, Wielkopolski i Beskidu Śląskiego. Wieczór wzbogacony będzie o anegdotyczne opowieści na temat prezentowanych zakątków naszego kraju. Seans zorganizowany zostanie w godzinach wieczornych w nowoczesnej sali multimedialnej w nowej siedzibie Muzeum, co pozwoli naszym gościom wczuć się w prawdziwie kinową atmosferę.

Dodatkową atrakcją będzie fakt, że Maraton Filmu Etnograficznego to pierwsze wydarzenie, które zorganizujemy dla gości w nowym budynku administracyjno-edukacyjnym – jeszcze przed uroczystym otwarciem.

Niezależnie od Maratonu Filmu Etnograficznego ekspozycje muzealne na Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów będą w ten wyjątkowy dzień otwarte dla zwiedzających od godziny 12:00 aż do 24:00.

Serdecznie zapraszamy w sobotnią noc 18 maja 2019 do Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu!

Data: 18 maja
Godzina: 20:30 - 23:30