Szydłowiec w perspektywie. Impresja pejzażu.

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza Uczniów Szkół Powiatu Szydłowieckiego do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM I FOTOGRAFICZNYM inspirowanym malarstwem Władysława Aleksandra Maleckiego pod tytułem „Szydłowiec w perspektywie. Impresja pejzażu”. Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Malecki. Urzeczeni pejzażem”, związanego z promocją obrazu „Pejzaż z okolic Szydłowca” Władysława Aleksandra Maleckiego zakupionego do zbiorów Muzeum.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów wykonują pracę wybraną techniką plastyczną: płaską, rysunkowo–graficzną lub malarską (z wyłączeniem malarstwa na szkle), uczniowie szkół średnich wykonują pracę techniką fotograficzną. Termin dostarczenia prac konkursowych upływa 31 maja 2016 roku.

Prace konkursowe będą oceniane w czterech kategoriach:

• Praca  plastyczna wykonana przez ucznia klas I-III szkoły podstawowej
  • Praca  plastyczna  wykonana przez ucznia klas IV-VI szkoły podstawowej
  • Praca plastyczna  wykonana przez ucznia klas I-III gimnazjum
  • Praca  fotograficzna wykonana przez ucznia klas I-III szkoły średniej

Nagrody dla laureatów konkursu ufundują: Starosta Szydłowiecki, Burmistrz Szydłowca oraz Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych.

Zapraszamy także do udziału w lekcjach muzealnych przybliżających sylwetkę i twórczość Władysława Aleksandra Maleckiego, który ostatnie lata życia spędził w Szydłowcu.

Wszelkich  dodatkowych informacji udzielimy pod nr telefonu 48 617 17 89.