Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Budowa nowej siedziby MLIM przy ul. Kąpielowej 8, finansowana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego
Międzynarodowa Noc Muzeów 19 V 2018
Spektakl teatralno-muzyczny "O gęsim jaju", 28 III 2018
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę MLIM 16 II 2018 r.
Kuba Stankiewicz International Jazz Trio 19 I 2018
Koncepcja nowej siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu

KONKURS NA SYSTEM IDENTYFIKACJI WIZUALNEJ

 Konkurs na projekt identyfikacji wizualnej Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu ma wyłonić identyfikację wizualną najlepiej komunikującą markę i wartości jakimi kieruje się Muzeum w swojej działalności. Celem Konkursu jest zaprojektowanie nowego znaku graficznego (logo), które nawiązywać będą do charakteru Muzeum oraz spójnie identyfikować wszystkie działania Muzeum podejmowane na polu tradycji muzycznej, ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektu instrumentologicznego a także historyczno-artystycznego.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 2 lipca 2018 roku 

Regulamin oraz wszystkie załączniki do pobrania na stronie BIP

 

„Od fonografu do smartfona”. Badacze tradycji muzycznych w XXI wieku

UWAGA KONKURS na FILM!!!

„Od fonografu do smartfona”. Badacze tradycji muzycznych w XXI wieku

 

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w ogólnopolskim konkursie na audiowizualne nagranie etnograficzne, ukazujące i utrwalające wybrany aspekt lokalnej tradycji muzycznej.

Zgłoszenia do 30 października 2018 r.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród - 6 grudnia 2018 r. 

Czytaj więcej: „Od fonografu do smartfona”. Badacze tradycji muzycznych w XXI wieku

Finał V Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych

     Otwarcie wystawy pokonkursowej „Warsztat, materia, dźwięk” było okazją do spotkania z budowniczymi ludowych instrumentów muzycznych i muzyką tradycyjną z reprezentowanych przez nich regionów Polski. Były przemówienia, gratulacje, rozdanie nagród laureatom i dużo dobrej muzyki.

Ceremonię otworzył dźwięk trombity. Na instrumencie zagrał Zbigniew Wałach – słynny muzykant z Beskidu Śląskiego, ale także twórca instrumentów z regionu (gajd, piszczałek, gęśli, trombit, rogów pasterskich), laureat II nagrody w Konkursie.

Czytaj więcej: Finał V Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych

Rozstrzygnięcie V Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych

Ogólnopolski Konkurs na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych powraca po 11 latach, aby na nowo docenić tradycyjne formy, pobudzić budowniczych do kontynuowania ich twórczej aktywności i uaktualnić wiedzę z zakresu instrumentarium całej Polski. Od maja 2016 roku do siedziby Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu napływały instrumenty z całego kraju. Był to intensywny czas spotkań, rozmów, a przede wszystkim ciężkiej pracy budowniczych instrumentów i niecierpliwego oczekiwania muzealników trzymanych w niepewności aż do ostatnich dni przed upływem terminu nadsyłania prac konkursowych.

Ostatecznie do V edycji Konkursu przystąpiło 38 uczestników zgłaszając 144 różnorodne instrumenty i narzędzia muzyczne. Wśród twórców znaleźli się zarówno doświadczeni mistrzowie, ich uczniowie, natchnieni pasjonaci, jak i pieczołowici rekonstruktorzy. W Jury zasiadali najwybitniejsi etnomuzykolodzy z różnych ośrodków naukowych w kraju oraz specjaliści z dziedziny polskich instrumentów ludowych: prof. Ewa Dahlig – Turek, prof. Piotr Dahlig, prof. Zbigniew Przerembski, dr Aneta Oborny i Piotr Piszczatowski. 

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie V Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych

Młodzi artyści nagrodzeni w konkursie p.t. „Szydłowiec w perspektywie. Impresja pejzażu”.

 

Dnia 17 czerwca 2016 roku w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i fotograficznego inspirowanego malarstwem Władysława Aleksandra Maleckiego p.t. „Szydłowiec w perspektywie. Impresja pejzażu”.Do konkursu zorganizowanego przez Muzeum zgłoszono 58 prac w tym 38 prac ze szkół podstawowych, 16 prac ze szkół gimnazjalnych powiatu szydłowieckiego oraz  4 prace fotograficzne z LO im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu.

 

Czytaj więcej: Młodzi artyści nagrodzeni w konkursie p.t. „Szydłowiec w perspektywie. Impresja pejzażu”.

JoomSpirit