Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę MLIM 16 II 2018 r.
Kuba Stankiewicz International Jazz Trio 19 I 2018
Koncert zespołu Lúthien Consort - "Psałterz świętej Cecylii" 22 XI 2017

Recital wokalny Magdaleny Idzik

Wieczorem, 16 marca 2016 roku w Sali kominkowej szydłowieckiego Zamku Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych zainaugurowało projekt „Malecki. Urzeczeni pejzażem”, promujący obraz Władysława Aleksandra Maleckiego „Pejzaż z okolic Szydłowca”. Obraz od końca 2015 r. znajduje się w zbiorach placówki.

W drugiej części inauguracji projektu publiczność wysłuchała recitalu wokalnego solistki Opery Narodowej Magdaleny Idzik (mezzosopran), której przy fortepianie towarzyszyła Agnieszka Kozło. W programie koncertu znalazły się utwory inspirowane urodą natury i krajobrazu autorstwa takich kompozytorów jak: Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Mieczysław Karłowicz, Ignacy Jan Paderewski, Domenico Scarlatti, Louis Claude Daquin, Robert Schuman, Claude Debussy, Carlos Guastavino.

Inauguracja projektu „Malecki. Urzeczeni pejzażem”