„Władysław Aleksander Malecki. Poeta pejzażu”

Wieczorem, 16 marca w Sali kominkowej szydłowieckiego Zamku Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych zainaugurowało projekt „Malecki. Urzeczeni pejzażem”, promujący obraz Władysława Aleksandra Maleckiego „Pejzaż z okolic Szydłowca”. Obraz od końca 2015 r. znajduje się w zbiorach placówki.

O szczegółach dotyczących zakupionego obrazu, jak też o malarstwie W. A. Maleckiego opowiadał Alojzy Oborny, specjalista od malarstwa polskiego XIX/XX wieku, autor katalogu oraz pierwszej monograficznej wystawy poświęconej W.A. Maleckiemu zorganizowanej w Muzeum Narodowym w Kielcach w 1999 r. Dzięki Jego wykładowi zatytułowanemu „Władysław Aleksander Malecki. Poeta pejzażu” licznie zebrani słuchacze przenieśli się w nastrój i koloryt obrazów tego wybitnego pejzażysty.

Inauguracja projektu „Malecki. Urzeczeni pejzażem”