Polskie kapele ludowe. Opowieść o muzykantach i zabawie

Czy każdy może zostać muzykantem? Jak zdobyć instrument? Czy lepiej grać solo czy w zespole? Uczestnicy lekcji będą mogli poznać fach muzykanta od podszewki, dowiedzieć się jaką funkcję spełniają poszczególne instrumenty w kapeli ludowej, jak wyglądały wiejskie zabawy i w jakich momentach życia społeczności muzyka była bardzo ważna, a nawet niezbędna. Przekazana zostanie także wiedza o charakterystycznych składach kapel w różnych regionach Polski i anegdoty z życia słynnych muzykantów. (klasy I-III, IV-VI)