Budowa nowej siedziby MLIM przy ul. Kąpielowej 8, finansowana z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego
Międzynarodowa Noc Muzeów 19 V 2018
Spektakl teatralno-muzyczny "O gęsim jaju", 28 III 2018
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nową siedzibę MLIM 16 II 2018 r.
Kuba Stankiewicz International Jazz Trio 19 I 2018

Co to jest folklor?

Celem lekcji jest przybliżenie uczestnikom kultury polskiej wsi. Jest to opowieść o tradycji, różnorodności i tożsamości regionalnej wczoraj i dziś. Obejmuje ona zarówno opis wiejskiego życia, muzyki i sztuki jak i badań etnografów oraz inspiracji jakie czerpali z nich światowej sławy polscy artyści. Uczestnicy będą mogli zrozumieć różnicę między muzyką tradycyjną, folklorystyczną i stylizowaną, a także obejrzeć i usłyszeć mało znane instrumenty muzyczne spotykane tylko w niektórych regionach Polski. Przedstawione zostaną stroje regionalne z uwzględnieniem ich współczesnego zastosowania i ciekawych detali. W zabawie uczestnicy poznają elementy warsztatu etnografa. (klasy IV-VI)