Szydłowiec na dawnych obrazach i pocztówkach – tu zaszła zmiana

Przeszłość jest wokół nas – przemawia poprzez miejsca, budynki i niewielkie rzeczy. Proponujemy uczestnikom podczas zajęć „czytanie” ikonografii – obrazów i pocztówek, które ukazują metamorfozy elementów pejzażu miasta. Czy ratusz zawsze miał wieżę i jak wykorzystywano jego podziemia? Kto najczęściej odwiedzał dawny rynek? Kogo stawiano pod pręgierzem i gdzie prowadzono pierwsze w mieście lekcje? Zajęcia wzbogacone są ćwiczeniami interaktywnymi, utrwalającymi umiejętność obliczeń chronologicznych i pozwalającymi na kreatywność plastyczną.