Rytmika na ludowo – zabawy i piosenki dziecięce

Propozycja zajęć muzycznych dla dzieci opartych na muzyce tradycyjnej. Dzieci przede wszystkim mają kontakt z muzyką graną na żywo i mają możliwość nauczyć się sposobów gry na bębenku czy basach w rytmie polki czy oberka. Kontakt z żywą muzyką ma wielki wpływ na rozwój zdolności muzyczno-rytmicznych dzieci. A tradycyjne zabawy ruchowe, takie jak szewczyk, przepióreczka, zajączek i wiele innych są świetną okazją do ćwiczeń ruchowych oraz integracji w grupie. Zajęcia są świetną zabawą dla każdej grupy wiekowej.