Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu.
Maciej Fortuna Słowiański – Koncert w wulkanie - 13 I 2017
Warsztaty budowy gwizdków ceramicznych 14 XII 2016
Finał V Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych
Lutnia i gitara – instrumenty muzyków dawnych wieków – wykład i koncert Jerzego Żaka 21 X 2016
Rozstrzygnięcie V Ogólnopolskiego Konkursu na Budowę Ludowych Instrumentów Muzycznych 5 X 2016
X edycja konkursu "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba" - II miejsce i dwa wyróżnienia
Szydłowieckie Muzeum uhonorowane w 41. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej", 15 VI 2016

Odnowienie i przywrócenie stanu ekspozycyjnego 50 instrumentów ze zbiorów muzealnych, możliwe dzięki dotacji MKiDN oraz dotacji celowej SWM.

 

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych dzięki otrzymanej dotacji,  oddało do konserwacji 50 instrumentów z kolekcji muzealnej. Celem prac konserwatorskich, przeprowadzanych od kwietnia do grudnia 2015 roku, było zabezpieczenie i przywrócenie stanu ekspozycyjnego wybranych obiektów z grupy membranofonów, idiofonów oraz chordofonów. 

 

Czytaj więcej: Odnowienie i przywrócenie stanu ekspozycyjnego 50 instrumentów ze zbiorów muzealnych, możliwe...

Nowe wystawy na 40-lecie szydłowieckiego muzeum

 

Zakończona renowacja szydłowieckiego zamku wraz z otaczającym go parkiem pozwoliła renesansowej budowli odzyskać dawną świetność. Mieszkańcy miasta oraz turyści mogą nie tylko cieszyć oczy unikatowymi detalami architektonicznymi czy urokami Parku Radziwiłłowskiego. Mające swoją siedzibę w zamku Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych po długiej przerwie w pierwszych dniach października 2015 roku otworzy dla zwiedzających stworzoną według nowego scenariusza, ekspozycję stałą w nowej aranżacji. Jest to zarazem uczczenie jubileuszu czterdziestolecia szydłowieckiego muzeum, jak i nowy etap w dziejach placówki.  

Czytaj więcej: Nowe wystawy na 40-lecie szydłowieckiego muzeum

Konserwacja instrumentów w 2015 roku możliwa dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dotacji celowej Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych otrzymało dotację na zakonserwowanie i przywrócenie stanu ekspozycyjnego 50 instrumentów muzycznych. W skład zbioru przeznaczonego do konserwacji wchodzą instrumenty z grupy membranofonów, idiofonów oraz chordofonów. 

 

Czytaj więcej: Konserwacja instrumentów w 2015 roku możliwa dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa...

„Zobaczyć muzykę źródeł. Muzyka i ludowe instrumenty muzyczne w malarstwie polskim”

 

 Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Wspieranie działań muzealnych na organizację wystawy „Zobaczyć muzykę źródeł. Muzyka i ludowe instrumenty muzyczne w malarstwie polskim”. Planowany termin wystawy to 22 października 2015 do końca maja 2016 roku.

Czytaj więcej: „Zobaczyć muzykę źródeł. Muzyka i ludowe instrumenty muzyczne w malarstwie polskim”

Zakończono prace konserwatorskie wybranych instrumentów, możliwe dzięki otrzymanej dotacji z MKiDN, przy wsparciu finansowym Województwa Mazowieckiego.

 

Do odnowionej siedziby muzeum – Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów, powróciły eksponaty muzealne, których konserwacja odbyła się dzięki otrzymanej dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego. Do konserwacji przeznaczono 13 instrumentów muzycznych z szydłowieckiej kolekcji.

Czytaj więcej: Zakończono prace konserwatorskie wybranych instrumentów, możliwe dzięki otrzymanej dotacji z...

JoomSpirit